• Kiracı önerileri

  Uygun bir kiralık daire arayan herkes, önce kendisini ikna etmeli ve birçok rakibin bir adım önünde olmalı, çünkü günümüzde konut ziyareti iş görüşmesine benziyor.

  Bu nedenle, en iyi ihtimalle potansiyel bir kiracı olmalı. Şu ipuçlarını kim not ederse, bir çok rakibin önünde bir adım önde. Seçiminizde göz ardı edilmemesi gereken bir faktör kendi kredi notunuzdur.

  Dostça ama kesinlikle ortaya çıkıyor

  Zaten ev sahibi ile ilk telefon görüşmesi sırasında hedefli bir şekilde ilerlemelisiniz. Tutarsızlık kolayca bir ilgisizlik olarak görülebilir. Daireyle ilgili ilk sorularınızı (telefon görüşmesinden önce yazabilirsiniz) sorun ve kısa süreli randevu isteyin. Aracınızın sahibinin daha sonra sizi hatırlayabilmesi için adınızın anlaşılması kolay olmalıdır. Birkaç potansiyel ev sahibiyle iletişim kurarsanız, telefon numaralarının ve dairelerin net bir listesini elde edebileceksiniz. Dolayısıyla, teklifler berbat değildir ve toprak sahibi rahatsız edilmez.

  İlk gösterim sayıları

  Biraz hackneyed olsa bile - ünlü ilk izlenim sayılıyor. Genellikle kısa listede bir kiracı olup olmayacağına karar verir. İyi bir ilk izlenim bırakmak için, nezaket ve görgü kuralları ile puan yapabilirsiniz. Olumlu bir izlenim iyi bakımlı bir görünümle tamamlanmıştır, bu nedenle kiracı ile ilk temasın temiz ve düzenli kıyafetler sağlamaları gerekir. Bununla birlikte abartılı şekillendirme tavsiye edilmez. Her durumda, zamanında eve gelin. Herhangi bir durumda ev sahibini veya emlak memurunu terk etmeyin. Bu, genel bir güvensizlik olarak yorumlanabilir ve seçim şanslarını düşürür.

  Eksiksiz belgeler

  Hem mülk sahipleri hem de aracılar konut uygulamaları ile ilgili eksiksiz dokümantasyon için teşekkür eder. Çoğu durumda, bir kişinin kimlik belgesi, ön emptorun kiralama borç sertifikası ve son üç aylık gelir tabloları gerekir. Açık talimatlara rağmen istenen belgeleri getirmeyen herkes konut yapma şansını azaltır. Kredi raporları söz konusu olduğunda, kendisine bir Schufa öz raporu sunarak ev sahibini etkileyebilirsiniz. Schufa'ya küçük bir ücret karşılığında başvurabilirsiniz.

  Daireyi ziyaret etmek için gerekli belgeler

  kimlik kartı
  Öncülün kiralama muafiyetinin kanıtı
  Gelir kanıtı
  SCHUFA kredi raporu
  Doğal ve kendine güvenen

  Kendinizi gerçekte olduğunuz gibi, oldukça kolay ve doğal olarak sunun. Yapay veya abartılı görünen şeylerden kaçının. Mesela, Aptal ifadeler veya sözler, sadece kendilerini daha çok ilginç kılmak için. Bir ev sahibi bunu düşünür ve seçerken muhtemelen tercih etmezsiniz. Ancak fazla tutmaktan kaçının. Kira mülküyle ilgili sorular sorarak konuşmayı arayın ve böylece dürüst ilginizi gösterin.

  Kişisel sorular ve mali

  Mesleki faaliyetleriniz ve maddi durumunuz hakkında sorularınız için hazırlıklı olmalısınız. Kiralanan dairenin mali açıdan uygunluğunu ikna eden kısa cevaplar - ev sahibi bunu duymak istiyor. Hayat hikayeleri ona ilgi duymuyor, nihayetinde zamanında ödenen kira istiyor.

  Argümanlar ev sahiplerini ikna eder

  Daire sizin için gerçekten uygunsa, ev sahibine bunu açıkça belirtmelisiniz. İstenilen varış tarihi tam anlamıyla sizin isteklerinize uyuyorsa, bu zaten büyük bir avantaj. Bu açık veya talep üzerine yapılması gereken herhangi bir çalışma için de geçerlidir. Bu durumda, ne olduğunu ve yenileme çalışmalarının nasıl ücretlendirildiğini sorun. Genellikle sahipler teknik bilgiye sahip kiracılardan dolayı mutludurlar. Böylece, yolda, hatta aylık bir kira kaydedilebilir. Daire için doğru kiracıysanız, bu aynı zamanda kaçırmamak için ev sahibidir.

  Doğru soruları sor

  Kiralık mülk hakkında uygun soruları sorarak samimi bir ilgi gösterin. Bu her zaman sahibi her zaman her zaman iyi gelir. Mesela, Mevcut ekipman veya zeminin uygun bakımı hakkında soru sorun. Bölgedeki komşuları veya alışveriş hakkında bilgi edinin. Çok fazla bilgi talep ederseniz, ev sahibi veya komisyoncu daha iyi hatırlanır ve başvuru sahibi daha ciddiye alınır.

  Bu soruları kiracı olarak sormalısınız

  Kiralama mülküne neler dahildir? (Örneğin, bodrum, park alanı, bahçe, çatı katı vb.)
  İmkanlar / Daire durumu
  semt

  Bölgede alışveriş olanakları
  ek maliyetler
  Kiracı olarak ne görevim var? (Örn. Merdiven boşluğunun temizlenmesi, kar temizlenmesi vb.)
  Evcil kabul edilir mi?
  Kiralık depozito - hareketsiz kalın

  İlk irtibatta kira depozitosu miktarını görüşmeye çalışan başvuru sahipleri mülk sahiplerinden hiç memnun değildir. Depozitosu çok yüksekse, izlenim özücü olmayabilir. Bu noktada, bir kiralık mülk sahibine ait kira depozitisinin, olmadan yapabileceği önemli bir güvenlik olduğunu akılda tutmak gerekir. Bununla birlikte, Legitim, mevduatın miktarı ve teslimat şekli hakkında sorular taşır. Örneğin, günümüzde, birçok konut kiracı şimdi nakit teminat yerine bir depozito kiralama garantisini kabul etmektedir. Bununla birlikte, mevduatın şekli ile ilgili sorular ancak konut rehni varsa sunulmalıdır.

  Kararlılığı göstermek

  Konaklama bittiğinde, ev sahibi bir başvuran arasından karar verecektir. Kullandığı ölçütleri belirleyen sırrıdır (mali, sempati, başvuru sahiplerinin sırası). Yapabileceğiniz tek şey - hayalinizdeki apartmanın bir parçasıysa -, izlemeye devam etmek ve ilginizi defalarca ifade etmektir. Son başvuru tarihini sadece bir hafta sonra kayıt ederseniz, toprak sahibi yazarlardan yazmaktan hoşlanmaz. Bu yüzden geri gelip asa ya da ahizeyi kaldırmasını beklemeyin.

  Ev sahibine git

  Kısa listeye konut başvurusunda girmek isteyenler, kendilerini bir ev sahibi konumuna getirmeye çalışmalıdır. Şu soru sorulmalıdır: Bir ev sahibi gerçekten neyi ister? Bir ev sahibi zamanında para kazanmak istiyor. Ayrıca mülküne dikkatli bir muamele bekliyor. O halde, mümkünse kiracı çevreye sığmalıdır; bu nedenle, gürültü rahatsızlığından veya diğer kiracılardan rahatsızlık duymadan olumsuz bir şekilde fark etmeyin. Bu nedenle, bir ev sahibi bu kriterleri karşılama olasılığı yüksek olan kişileri / kişileri seçecektir. Kiracılar konut başvurusu sırasında daima bu noktaları evin arkasında tutmalıdır.

  Ev sahiplerinin kiracılarından beklentileri

  Kiranın zamanında ödenmesi
  Mülkün bakımı
  Kiracılar çevreye uymalıdır

  Tavsiyeci


  Hemen kazanmaya başla? Tavsiye içinde 'Teşvik Primi' almak istemezmisiniz? (*İlan Listesinde yada Resimin Sağ tarafinda bulunan ('İcon' € Simgeli) "Teşvik ödülü" diye adlandırılan "ÖDÜL"ün yüzde yüzü 100% olacaktır), bunu İconun üzerine 'Mouse'ile giderek görebilirsiniz!
  Prim miktarı her müşteri tarafından ayrı ayrı belirlenir. Bu, prim miktarının mülke ve müşteriye bağlı olarak değişir. Prim ve sorumluluk reddi ile ilgili not

  Lütfen dikkat


  *sadece onaylanmış üyeler başarılı bir Tavsiye için Prim kazanma hakkina sahiptir!